top of page
Szukaj

Z ŻYCIA SEJMIKU #14 - Radni wspierają Rafała Trzaskowskiego

Zaktualizowano: 3 lut

W poniedziałek przed 20. sesją Sejmiku Województwa Podlaskiego odbyła się konferencja radnych Koalicji Obywatelskiej. Politycy zachęcali do oddania głosu w nadchodzącej, drugiej turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego. - Jest kandydatem, który ma łączyć ludzi, który przywróci debatę i dyskusję w życiu publicznym w Polsce - mówił radny KO, były przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego, Karol Pilecki.

Fot. Wojciech Szubzda/ Polskie Radio Białystok

Na poniedziałkowej konferencji, radny Koalicji Obywatelskiej - Karol Pilecki podkreślał fakt, że Rafał Trzaskowski wywodzi się z samorządu i zna ich problemy, dlatego też wielu samorządowców jest zaangażowanych w jego kampanię.


- To też pokazuje jakim prezydentem będzie. Prezydentem, który rozumie najniższy szczebel i największy dorobek po roku 90 - dorobek polskiej demokracji, czyli samorządy bo to jest nasz prawdziwy sukces. To jest prezydent, który na pewno wetował wszystkie ustawy mające na celu centralizacje władzy - powiedział Karol Pilecki, radny sejmiku województwa podlaskiego, Koalicja Obywatelska.


Jak podkreślali radni na poniedziałkowej konferencji, w pełni utożsamiają się z programem Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem polityków, obecny prezydent Warszawy łączy ludzi i zna potrzeby. - Miałem ogromną przyjemność pracować z Rafałem Trzaskowskim, kiedy jako wojewoda pod niego podlegałem i wiem, że kiedy dzieje się ludziom krzywda i jest wymagana natychmiastowa reakcja w sytuacjach kryzysowych, można na niego liczyć. Taki jest potrzebny nam człowiek jako prezydent, który będzie skuteczny, który będzie dbał o ludzi - mówił obecny na konferencji Maciej Żywno, radny KO w sejmiku województwa podlaskiego.


W niedzielę, 28 czerwca odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Z danych, jakie przekazała Państwowa Komisja Wyborcza Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,34 proc. Szymon Hołownia uzyskał 16,64 proc. głosów, Krzysztof Bosak - 6,75 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,37 proc., Robert Biedroń - 2,21 proc. Kolejni kandydaci uzyskali poniżej 0,3 proc. Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 12 lipca.


(źródło: Polskie Radio Białystok)

75 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page