top of page

Poznaj
mnie!

Z zawodu jestem radcą prawnym, obecnie prowadzę kancelarię prawną, która cieszy się uznaniem wielu klientów.

 

Ukończyłem studia doktoranckie w Katedrze Finansów Publicznych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyłem również podyplomowe studia MBA w języku angielskim na Wydziale Ekonomii UwB.

 

Pełniłem funkcję Członka Zarządu Województwa Podlaskiego gdzie odpowiadałem za ochronę zdrowia. Po raz pierwszy od dekady wojewódzkie zakłady opieki zdrowotnej osiągnęły dodatni wynik finansowy, a wydatki na inwestycje w infrastrukturę szpitalną sięgają rekordowych kwot.

 

Jest to dla mnie ważne, ponieważ roczny budżet placówek ochrony zdrowia wynosi ponad 500 mln zł, a we wszystkich placówkach pracuje około 5 tysięcy osób.

Pełniłem również zaszczytną funkcję Przewodniczącego Sejmiku woj. Podlaskiego, dlatego wiem, jak ważne jest wspólne działanie na rzecz rozwoju lokalnego samorządu. 

 

W wolnym czasie uwielbiam dobry film. Prawie w każdy weekend wspólnie z żoną i dzieciakami chodzimy na długie spacery z naszymi czworonogami.

Radny sejmiku z zamiłowaniem 
do prawa

kp-010_edited.jpg

Kalendarium

1984

W tym roku przywitałem się ze światem, w szpitalu przy ul. Warszawskiej ;-)

2010

Po raz pierwszy objąłem mandat radnego sejmiku woj. podlaskiego, zdobywając 2 tys. głosów. Białostoczanie pokochali nasze hasło, które przyświecało mi w mojej samorządowej pracy

DLA WAS STANIEMY NA GŁOWIE.

2013

Zostałem członkiem zarządu województwa podlaskiego. Zajmowałem się nadzorem nad szpitalami, które zatrudniają kilka tysięcy pracowników. Szpitale osiągały wtedy zysk netto ze swojej działalności. 

2014

Dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców i przyjaciół po raz pierwszy odnowiłem mandat radnego sejmiku, zdobywając 4 tys. głosów.

2018

Państwa ocena mojej pracy była niezwykle łaskawa dla mnie. Zdobyłem 8 tys. głosów podwajając wynik z ostatnich wyborów. Jednocześnie zostałem wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego co odbiło się szerokim echem w całej Polsce ponieważ jako Koalicja Obywatelska nie mieliśmy większości w Sejmiku.

Działalność poza sejmikiem

GetImage (1).jpg
382197_247010268696477_334712322_n.jpg
5.png

Klub Młodych Biznesmenów

Jako prezes stowarzyszenia, kieruje "Klubem Młodych Biznesmenów". Istniejemy od 2010 roku. Współpracujemy z Inkubatorem Przedsiębiorczości i Nowych Technologii Politechniki Białostockiej. W ciągu 6-letniej działalności stowarzyszenia, zorganizowaliśmy wiele projektów dotyczących m.in darmowych porad prawnych, dzięki którym pomogliśmy wielu osobom (znajdującym się w ciężkiej sytuacji finansowej) wydostać się w opresji regulacji prawnych. Ponadto prowadziliśmy szkolenia dla osób bezrobotnych, które miało na celu pokazanie drogi związanej z zakładaniem i funkcjonowaniem działalności gospodarczej od pomysłu do funkcjonowania na rynku. 

prawnicyonline.com

Prowadzę kancelarię prawną, która cieszy się uznaniem klientów. Jako zespół prawników zajmujemy się obsługą podmiotów gospodarczych oraz samorządów. Jako absolwent studiów MBA specjalizuje się w restrukturyzacji przedsiębiorstw - optymalizacji produkcji, controllingu całego procesu zarządzania do pozyskania nowych rynków zbytu. Moje biuro mieści się w przy ulicy Krakowskiej 7 w Białymstoku.

Media społecznościowe

Projekt bez nazwy (10).png
Projekt bez nazwy (11).png
witter.png
Projekt bez nazwy (14).png
POGADAJMY O PODLASKIEM #3 - Tomasz Frankowski - Sport w Podlaskiem. Jak możemy go wspólnie rozwijać?
PileckiTV

POGADAJMY O PODLASKIEM #3 - Tomasz Frankowski - Sport w Podlaskiem. Jak możemy go wspólnie rozwijać?

bottom of page