top of page
Szukaj

Z ŻYCIA SEJMIKU #15 - Prezydencie, powodzenia!

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował w środę oficjalnie, że będzie ponownie startował w wyborach na prezydenta tego miasta. - To dobra wiadomość dla Białegostoku. W obliczu wyzwań, jakie stoją przed samorządami, start doświadczonego włodarza będzie niezwykle kluczowy dla rozwoju stolicy województwa podlaskiego - pisze Karol Pilecki, radny sejmiku województwa podlaskiego.


fot. archiwum prywatne

Tadeusz Truskolaski jest prezydentem Białegostoku od czterech kadencji. Objął to stanowisko w grudniu 2006 r. i sprawuje je od 18 lat. Od tego czasu miasto zmieniło się diametralnie. W rankingach KE (Komisja Europejska - przyp. red.) Białystok zajął pierwsze miejsce w kategorii miast w Europie pod względem wzrostu jakości życia. W ostatnich wyborach zdobył 56,21 proc. głosów, pokonując kontrkandydatów, w tym kandydata Zjednoczonej Prawicy Jacka Żalka, który miał 30,2 proc. głosów.


W tym roku obchodzimy 20-lecie wejścia Polski do UE. Białystok wykorzystał ten czas, inwestując w nowoczesną infrastrukturę - mamy fantastyczne drogi, miejsca do rozwoju biznesu i stadion, którym możemy się chwalić w całej Europie. To wszystko udało się dokonać, dzięki ciężkiej pracy białostockiego samorządu.

- mówi Karol Pilecki, radny sejmiku województwa podlaskiego.

To dobra wiadomość dla Białegostoku. W obliczu wyzwań, jakie stoją przed samorządami, start doświadczonego włodarza będzie niezwykle kluczowy dla rozwoju stolicy województwa podlaskiego

-podkreśla były przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego.


Kim jest Tadeusz Truskolaski?


Tadeusz Truskolaski jest ekonomistą profesorem Uniwersytetu w Białymstoku. Jest ekspertem od pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej, kierował departamentem Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim, wdrażał program PHARE. Doradzał ministrowi rozwoju regionalnego. Obecnie pełni funkcję prezesa Unii Metropolii Polskich, skupiających największe polskie miasta.

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page