top of page
Szukaj

Z ŻYCIA SEJMIKU #23 - Przed nami I sesja

7 maja o godzinie 12 rozpocznie się I sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego. W trakcie obrad wybierzemy Przewodniczącego, które pokieruje pracami gremium.
7 kwietnia wybraliśmy nowych radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego. Najwięcej mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość - 15, Koalicja Obywatelska - 8, Trzecia Droga - 6, Konfederacja - 1. By PiS utrzymało władzę, potrzebuje jeszcze jednego radnego. W mediach było głośno o Stanisławie Derehajło - radnym Konfederacji, od którego głosu zależy, czy władza w tym regionie pozostanie w rękach PiS, czy trafi do Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi.


Jak zaznaczał Karol Pilecki, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, w rozmowie z Onetem, Koalicja Obywatelska będzie próbowała budować większość w Sejmiku Województwa Podlaskiego.


Mamy sygnały, że wśród radnych są osoby sfrustrowane fatalnym potraktowaniem w kampanii wyborczej po drugiej stronie, które chciałyby nie patrzeć na szyldy partyjne, wykazują gotowość dołączenia do naszej większości, żeby województwo na tym korzystało.

-zaznaczał Karol Pilecki.


Posiedzenie odbędzie się 7 maja, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, w sali Konferencyjnej im. Krzysztofa Jakuba Putry (sala Nr 115). W pierwszej kolejności odbędzie się odebranie ślubowania od nowo wybranych radnych, a następnie wybór Przewodniczącego Sejmiku. Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji Przewodniczącym Sejmiku Województwa Podlaskiego (w latach 2018-2019) został Karol Pilecki.


91 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page